​Aksident më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

​Aksident më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova.

Mediat kroate raportojnë për 10 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar.


Ndërkohë që nga kompania “Deva Torus” autobusi i të cilit është aksidentuar kanë  treguar për KosovaPress se aksidenti ka ndodhur por që kanë thënë se nuk kanë informata të sakta lidhur me numrin e të vdekurve dhe të lënduarve.

“Nuk kemi informata  më të sakta diçka. Nëse ka mundësi të keni konsideratë sepse as ne ende nuk dimë asgjë saktë. Po rasti ka ndodhur, por për numrin e të vdekurve nuk kemi informata”, ka thënë KosovaPress përgjegjësi i kësaj kompanie.  

Lexo edhe

Video

3 Comments

Komentet janë të mbyllura.