​Aksident në Pejë, humbin jetën dy persona

​Aksident në Pejë, humbin jetën dy persona

Një aksident me pasojë dy humbje jetësh ka ndodhur mbrëmë në fshatin Ozdrim të Pejës.

Në aksident kanë qenë të përfshira një veturë dhe tre këmbësorë, dy prej të cilëve kanë rezultuar me fatalitet.

Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, ndërsa i lënduari është dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës.


Personi që dyshohet se ka shkaktuar aksidentin është shoqëruar në stacion policor.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë bën të ditur se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës rreth orës 21:30.

Po të shtunën, në dy aksidente të tjera, një në Podujevë dhe një në Graçanicë kanë humbur jetën edhe tre persona të tjerë.

Nga tri aksidente mbrëmjen e së shtunës në tërë vendin kanë humbur jetën 5 persona. 

Lexo edhe

Video