​Aksident ne Pejë, humb jetën motoçiklisti

​Aksident ne Pejë, humb jetën motoçiklisti

Paraditen e së shtunës, rreth orës 11:00, ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën “Beteja e Loxhёs” nё Pejë, ku ka humbur jetën një person.

Në këtë aksident ishin tё përfshira njё automjet transportues (kombi) dhe njё motoçikletё.


Si pasojё e aksidentit vozitёsi i motoçikletës ёshtё lёnduar rёndё, i njejti ёshtё dërguar në spitalin rajonal në Pejё, por sipas ekipit mjekёsor viktima nё spital ka arritur pa shenja jete.

Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion, ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Lexo edhe

Video