​Aksident i rëndë në Istog, humb jetën një person, lëndohen 9 të tjerë

​Aksident i rëndë në Istog, humb jetën një person, lëndohen 9 të tjerë

Në orët e vona të së hënës në fshatin Dobrushë të komunës së Istogut ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në të cilën ka humbur jetën një person ndërsa 9 të tjera janë lënduar.

Nё aksident kanë qenë të përfshira njё traktor dhe dy automjete, ndërsa policia thotë se dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur si pasojё e mos përshtatjes sё shpejtёsisё dhe tejkalimit tё pasigurtё.


Dhjetё personat e pёrfshirё nё aksident janё dёrguar me autoambulancё dhe me automjete private nё Spitalin Rajonal nё Pejё, pёr tretman mjekёsor, aty nga mjekёt kujdestarё ёshtё konstatuar vdekja e njёrit nga personat e lënduar.

Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion.

Lexo edhe

Video