​Abdixhiku për koalicionet me PDK: Në Prizren s’besoj që do ketë, në Prishtinë vendos Rama

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abidixhiku, është i ftuar në emisionin “Pressing” në Televizionin 7. Ai i është përgjigjur akuzave të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje se Përparim Rama ka fituar falë mbështetjes së PDK-së, ndërsa Shaqir Totaj në Prizren falë ndihmës së LDK-së. Megjithatë, Abidixhiku, tha se ofendohet qytetari i Prishtinës dhe Prizrenit … Continue reading ​Abdixhiku për koalicionet me PDK: Në Prizren s’besoj që do ketë, në Prishtinë vendos Rama