​A ka mbaruar lufta për titull pas humbjes nga Benevento? Përgjigjet Andrea Pirlo

​A ka mbaruar lufta për titull pas humbjes nga Benevento? Përgjigjet Andrea Pirlo

Andrea Pirlo pranon se ishte një ditë e keqe në çdo aspekt në humbjen në shtëpi ndaj Benevento, por ai thotë se Juventusi duhet të vazhdojë të besojë, me një qëndrim tjetër.

“Bianconerët” u shtangën në Torino nga Benevento e kërcënuar nga rënia dhe kishte qenë pa fitore në 11 raunde të Serie A.

“Nuk kishte asnjë presion, vetëm pritje për të bërë më mirë. Përkundrazi, ishte një ditë e keqe në çdo aspekt, me qëndrimin tonë, gabimet teknike, gjithçka. Kur luan kështu, mund të humbasësh ”, tha Pirlo për “Sky Sport Italia”.


“Ne ishim të etur për të fituar ndeshjen, por gjithashtu e dinim se do të ishte një ndeshje e vështirë, pasi Benevento është mirë e organizuar kështu që ne duhet të ishim të qetë dhe t’i shpartallonim ata.”

“Në vend të kësaj, ne ishim frenetik, bëmë shumë gabime dhe fatkeqësisht nuk ishim në gjendje të merrnim rezultatin që dëshironim.”, vazhdoi Pirlo.

I pyetur nëse pas kësaj humbje e cila e mban Juventusin 10 pikë prapa Interit ka mbaruar edhe lufta për titull, Pirlo tha:

“Ne duhet të vazhdojmë të besojmë, të vazhdojmë rrugën tonë në mënyrë që të jemi atje lart. Siç e thashë dje, objektivi nuk ndryshon, por na duhet një qëndrim krejt tjetër për këtë. Ne veshim një fanellë të rëndësishme dhe duhet ta nderojmë atë çdo herë. ”

Lexo edhe

Video

error: