Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​34 viktima dhe 193 raste të reja me COVID në Maqedoni

​34 viktima dhe 193 raste të reja me COVID në Maqedoni

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni të Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 1 192 teste të dyshuara për Covid dhe prej tyre 193 raste kanë rezultuar pozitivë.


Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën me virusin edhe 34 pacientë të tjerë, ndërsa janë shëruar 1 014 persona.

Deri tani në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 670 333 testime për Covid dhe prej tyre 142 034 persona janë prekur nga virusi. Prej tyre 117 794 e kanë fituar betejën me virusin, ndërsa 4 262 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive në vend me virusin është 19 978.

Lexo edhe

Video

error: