​12 të vdekur dhe 410 raste të reja me COVID-19

​12 të vdekur dhe 410 raste të reja me COVID-19

12 të vdekur dhe 410 raste të reja me COVID-19 raportohet të kenë ndodhur në Kosovë në 24 orët e fundit. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, bazuar në të dhënat e IKShPK-së.

15 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 22.671 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.089.615 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 385.297 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes.


ℹ Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 14.501.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video